Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Za zimno w domu nie zawsze odpowiedzialne jest ogrzewanie. Każdy budynek posiada coś takiego jak λ- współczynnik odpowiedzialny za przewodnictwo cieplne Od niego zależy jak długo potrafi zachować nagromadzone ciepło. Zdarza się tak że pomimo wysokiej jakości instalacja grzewcza w domu bardzo szybko się wychładza przyczyną może być słaba izolacja domu, co znacząco oddziałuje na poprawne ogrzewanie budynku. Dla poprawy izolacji potrzeba podjąć konkretne kroki.

Popularnym sposobem jest podbijanie budynku watą, styropianem, oraz natrysk pianką z poliuretanu. Ta ostatnia stosowana jest jednak coraz częściej przy takich pracach jak docieplenie poddasza, piwnic i ścian budynków. Ocieplanie mieszkania pianką poliuretanową jest przeprowadzane przy użyciu maszyn które natryskują piankę po powierzchni. Piana PIR przykleja się bezpośrednio do podłoża, eliminując przy tym puste miejsca między izolacją a powierzchnią, a także niweluje wszystkie szpary przez które mogłoby wylecieć nagrzane powietrze. Dużą zaletą podczas aplikacji piany jest fakt że często na poddaszach oraz w miejscach trudno dostępnych i załamaniach tradycyjne środki izolacji styropianem i watą szklaną jest uciążliwa do nałożenia i może nie dać pożądanego efektu.

Przedsiębiorstwo którą mam okazję przedstawić to PianaIzolacja, trudniąca się w docieplaniu mieszkań, biurowców, domów i budynków metodą przedstawioną powyżej. Firma posiada wieloletnie doświadczenie związane z docieplaniem budynków wieloma technikami, finalnie decydując się właśnie na technikę ocieplania pianką PIR.
Wykonali wiele zrealizowanych zamówień które można sprawdzić na stronie internetowej firmy. Fachowo radzą w jaki sposób izolować, jak dobrać odpowiedni rodzaj pianki, co usprawnić żeby skuteczność izolacji jeszcze się podniosła. Pakosz PPHU poza izolacją budynków zajmuje się również usługami budowlanymi. Brali udział przy sporej ilości zleceń i projektów takich jak biurowce, banki, domy mieszkalne. Zachęcam do zapoznania się z ofertą tej firmy ponieważ wywiązuje się z terminów zleceń a wykonanie prac pozostaje na wysokim poziomie, potwierdzają to liczne referencje napisane przez wykonawców głównych.